S Ježíšem na poušti několik podnětu k proživani postni doby.

V rámci společného prožití postní doby je pro děti a ostatní farníky připraveno sbírání drahokamů pro Ježíše, kterými budeme zaplňovat monstranci. Každou neděli bude připraven jeden úkol v kategorii děti (dostanou lísteček na konci mše svaté s požehnáním) a dospělí (lístečky naleznou ve žluté krabičce vzadu na stolku). Po splnění úkolu lze připravený drahokam v krabičce jednoduše odlepit a přendat na připravenou monstranci. Úkoly na první neděli postní jsou zaměřeny na téma naslouchání.

3. NEDĚLE POSTNÍ

Kategorie dětiSpolečně s rodiči si zajděte na hřbitov a pomodlete se za zemřelé.

Kategorie dospělí –   Ozvláštni svou večerní modlitbu (svíčka, píseň, nová modlitba, biblický příběh, chvíle ticha…)

Postní kapky 2023. Hlavním tématem letos bude MODLITBA. Prostřednictvím mobilní aplikace (Android i iOS), e-mailu, SMS nebo webových stránek mohou věřící každý den dostávat krátké inspirace, a tak se připravit na předvelikonoční zpověď a svátky Kristova vzkříšení. Obsah si můžete prohlédnout na  www.postnikapky.cz 

projekt Vlčí doupě připravil seriál videí na každý den doby postní. Tato minutová zastavení mají pomoci objevit, jak vzácní a důležití pro našeho Boha každý z nás jsme.
Pro malé diváky je tu i možnost zapojit se do soutěže o úžasné ceny (obrázek k soutěži v příloze).Podrobnější informace v úvodním videu: https://youtu.be/YNX545v6VVES přáním požehnaného PůstuO. Roman Vlk

Previous Article
Next Article